Қазақстан МҚҰ-ларының рейтингі
МҚҰ неғұрлым көп микрокредит берсе, тізімде соғұрлым жоғары тұрады. Сандар — Ұлттық банк есептерінен. Ең ірі МҚҰ әрдайым ең тиімді емес, бірақ онымен алданып қалу қаупі аз. Дегенмен қарыз алар алдында лицензиясын тексеріңіз.
| # | МҚҰ | Кредит портфелі | Нарықтағы үлесі |
|---|---|---|---|
| 1 | Solva | 138 млрд ₸ | 8,7% |
| 2 | R-Finance | 56,3 млрд ₸ | 3,6% |
| 3 | Freedom Finance Credit | 55,3 млрд ₸ | 3,5% |
| 4 | Азиатский Кредитный Фонд (АКФ) | 55,1 млрд ₸ | 3,5% |
| 5 | Jet Money | 44,4 млрд ₸ | 2,8% |
| 6 | MoneyMan | 30,7 млрд ₸ | 1,9% |
| 7 | Займер | 24,2 млрд ₸ | 1,5% |
| 8 | Swiss Capital | 12,9 млрд ₸ | 0,8% |
| 9 | Смартолёт (BeSmartFin) | 12,6 млрд ₸ | 0,8% |
| 10 | BI Finance | 11,6 млрд ₸ | 0,7% |
| 11 | CreditBar | 10,6 млрд ₸ | 0,7% |
| 12 | Береке | 7,9 млрд ₸ | 0,5% |
| 13 | Qanat | 4,7 млрд ₸ | 0,3% |
| 14 | Sapa Digital Finance (SDF) | 4,4 млрд ₸ | 0,3% |
| 15 | InvesCore Finance | 3,7 млрд ₸ | 0,2% |
| 16 | CCloan | 2,7 млрд ₸ | 0,2% |
| 17 | GoldFinMarket (GFM) | 2,7 млрд ₸ | 0,2% |
| 18 | Rangeld Finance | 2,7 млрд ₸ | 0,2% |
| 19 | Tengebai | 2,5 млрд ₸ | 0,2% |
| 20 | Центрально-Азиатская МФО | 1,8 млрд ₸ | 0,1% |
| 21 | Инкар & S | 1,7 млрд ₸ | 0,1% |
| 22 | SATOR | 1,6 млрд ₸ | 0,1% |
| 23 | 1 КРЕДИТ | 1,6 млрд ₸ | 0,1% |
| 24 | Cashdrive.kz | 1,4 млрд ₸ | 0,1% |
| 25 | Credital | 1,2 млрд ₸ | 0,1% |
| 26 | Доступный кредит (DCredit) | 934 млн ₸ | 0,1% |
| 27 | Absolut Finance | 833 млн ₸ | 0,1% |
| 28 | TESQUA FINANCE | 822 млн ₸ | 0,1% |
| 29 | S-Finance | 488 млн ₸ | < 0,1% |
| 30 | Жаркент-Финанс | 471 млн ₸ | < 0,1% |
| 31 | SatCredit | 411 млн ₸ | < 0,1% |
| 32 | Казмикрокредит | 316 млн ₸ | < 0,1% |
| 33 | ИнвестКредитМаркет | 226 млн ₸ | < 0,1% |
| 34 | Qomeq.kz | 209 млн ₸ | < 0,1% |
| 35 | MicroCash | 146 млн ₸ | < 0,1% |
| 36 | Tulpar Credit | 110 млн ₸ | < 0,1% |
| 37 | BAYLYQ | 87 млн ₸ | < 0,1% |
| 38 | EasyCar | < 1 млн ₸ | < 0,1% |
Рейтингті қалай құрастырамыз
МҚҰ-ларды көлемі бойынша — Ұлттық Банктің ресми деректеріндегі кредит портфелі бойынша орналастырамыз. Ең ірі үшеуі жұлдызшамен белгіленген.
Көлем компанияның ең жақсы екеніне немесе микрокредиттің ең арзан екеніне кепілдік бермейді. Бірақ үлкен портфелі бар және реттеушіге тұрақты есеп беретін ірі МҚҰ-ның алдау қаупі, әдетте, төмен: бұл — бір күндік компания емес, ұзақ жұмыс істеп келе жатқан бизнес. Кез келген МҚҰ-ның лицензиясын бәрібір ҚНРДА тізілімінен тексеріңіз.
Деректер қайдан алынады
Дереккөз: Национальный Банк РК — Сведения о микрофинансовых организациях Республики Казахстан по состоянию на 1 июля 2026 года, 2026 жылғы 1 шілде жағдай бойынша. Сандар өзгеріссіз алынған, кестеде миллиард немесе миллион теңгеге дейін дөңгелектенген. Жаңа есептілік шыққанда жаңартамыз.
Танымал микрокредиттер
Барлық ұсыныстар- Сома
- 20 000 ₸ – 175 000 ₸
- Мерзім
- 20 күнге дейін
- Мөлшерлеме
- күніне 0,28%
- Сома
- 1 000 000 ₸ – 80 000 000 ₸
- Мерзім
- 1 жыл – 2 жыл
- Мөлшерлеме
- ЖТСМ 46%-ға дейін
- Сома
- 176 500 ₸-ге дейін
- Мерзім
- 20 күнге дейін
- Мөлшерлеме
- күніне 0,28%
Жиі қойылатын сұрақтар
Ережелер мен шарттар туралы қысқаша — нормаларға және біздің талдауларымызға сілтемелермен.
Ірі МҚҰ-дан алынған микрокредит арзанырақ па?
Міндетті емес. Микрокредиттерді ЖТСМ бойынша салыстырыңыз — «Микрокредиттер» бөлімінде.
Неге рейтингте барлық МҚҰ жоқ?
Біз ұсыныстары каталогымызда бар МҚҰ-ларды көрсетеміз — әрқайсысының шарттары мен пікірлері бар өз беті бар. Нарықтағы үлес ҚРҰБ-ға есеп берген барлық МҚҰ-лардың кредит портфелінен есептеледі.
Жұлдызшалар нені білдіреді?
Кестедегі кредит портфелі бойынша ең ірі үш МҚҰ. Бұл қызмет сапасының емес, көлемнің белгісі.
МҚҰ-ның лицензиясын қалай тексеруге болады?
ҚНРДА тізілімі бойынша, БСН арқылы.





































